Home Inspiracje Catering dietetyczny – dlaczego warto skorzystać z usług diety pudełkowej

Catering dietetyczny – dlaczego warto skorzystać z usług diety pudełkowej

autor admin
Print Friendly, PDF & Email
Dieta pudełkowa - korzyści

Dieta pudełkowa – korzyści

 

Świat gna naprzód a my razem z nim. Często brakuje nam czasu aby usiąść i odpocząć, a co dopiero ugotować pełnowartościowy posiłek. Najczęściej kończy się to tym, że podjadamy między posiłkami lub spożywamy wysoko przetworzone produkty. Pomocna w tym przypadku wydaje się dieta pudełkowa Gdańsk dostosowana do naszych potrzeb. Dzięki diecie pudełkowej, jesteśmy w stanie jeść regularnie pełnowartościowe dania, bez potrzeby spędzania dużej ilości czasu w kuchni. Takie posiłki dostarczają solidną dawkę witamin i minerałów potrzebnych do zdrowego funkcjonowania organizmu. Catering sprawdzi się również dla sportowców liczących kalorie i chcących utrzymać wagę.

Na czym polega catering dietetyczny? 

Są to posiłki przygotowywane przez firmy cateringowe. W zależności od wybranej formy, mogą być one dostarczane do naszego domu, biura czy na uczelnię. Gotowe dania pakowane są w pojemniki i dowożone pod wskazany przez nas adres. Zwykle nie wymagają wielkich nakładów pracy, często wystarczy je wyłącznie podgrzać. Diety pudełkowe są najczęściej komponowane przez specjalistów w dziedzinie dietetyki. Przygotowanie listy posiłków, poprzedzone jest w wielu przypadkach kontaktem z dietetykiem i wypełnieniem specjalnego formularza. Dzięki temu dieta jest zbilansowana i dostosowana specjalnie pod nasze potrzeby. Składa się z produktów, które lubimy i jemy na co dzień.  Istnieje możliwość zamówienia cateringu różnego rodzaju. Jeśli z diety wykluczamy mięso to bez problemu możemy dostać dietę wegetariańską. Sportowcy mogą skorzystać natomiast z diety pudełkowej, zawierającej duże ilości białka oraz zdrowych tłuszczy wspomagających budowę masy mięśniowej. Posiłki dostosowywane są do celu, jaki chcemy uzyskać a także do naszej płci czy aktywności fizycznej.

 

Dla kogo odpowiednia jest dieta pudełkowa?

Dietetyczny catering jest przeznaczony dla każdego kto chce urozmaicić swoje posiłki bez zbędnego wysiłku. Wybierając dietę pudełkową z dostawą, możemy zadbać o zdrowe odżywianie a przy okazji oszczędzić sporo czasu. Jest to spore ułatwienie dla osób bardzo zajętych, którym ciężko znaleźć czas na gotowanie. W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na otyłość spowodowaną jedzeniem przetworzonych rzeczy. Dieta pudełkowa jest również pomocna przy zrzucaniu zbędnych kilogramów. Odpowiednio przygotowane posiłki, składają się z dużej ilości świeżych warzyw i owoców, które są źródłem cennych witamin oraz minerałów. Takie rozwiązanie pozwala uzupełnić niedobory składników odżywczych spowodowane zbyt ubogą dietą. Częstymi odbiorcami cateringów są sportowcy, zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Jest to świetne rozwiązanie dla nich, ponieważ codzienne treningi pochłaniają nie tylko dużą ilość energii ale także sporo cennego czasu. Dieta dla osób aktywnych zawiera różnorodne posiłki, przygotowywane z produktów ze wszystkich grup spożywczych. Często na śniadanie proponowany jest smaczny koktajl, który jest szybkim daniem, idealnie nadającym się do zjedzenia po treningu.

Największe korzyści płynące z cateringu dietetycznego.

Kiedy postanawiamy, że przechodzimy na zdrowszą dietę to nie zawsze wytrzymujemy w tym postanowieniu długo. Wynika to z ciągłych pokus znajdujących się wokół nas. Dzięki diecie pudełkowej z dostawą nie spędzamy dużo czasu na zakupach a więc nie kuszą nas przekąski. Dodatkowo mamy zawsze pod ręką posiłki, które są jednocześnie smaczne i zdrowe. Z pewnością to rozwiązanie zapewnia szybkie osiągnięcie efektów. Trzymając się wyznaczonego przez specjalistów planu żywieniowego, możemy w szybkim czasie zauważyć pierwsze rezultaty diety. Niepodważalnym plusem cateringu jest oszczędność czasu i energii. Z naszego planu dnia możemy śmiało usunąć prace związane z zakupami, gotowaniem czy sprzątaniem po przygotowanych posiłkach. Dieta pudełkowa zapewnia szeroki wachlarz posiłków, a co za tym idzie nie musimy martwić się, że nasze posiłki będą monotonne. Wręcz przeciwnie, dania oferowane przez firmy cateringowe są tworzone przez mistrzów w swoim fachu i zaskakują różnorodnością smaku. Dzięki swoim zdolnościom, potrafią stworzyć popularne mocno kaloryczne posiłki w zdrowszej wersji. Nie musimy się więc żegnać z naszymi ulubionymi potrawami.

Catering dietetyczny zyskuje coraz większą popularność pośród wielu grup wiekowych. Nic dziwnego, ponieważ jest to wygoda i oszczędność naszego czasu oraz pieniędzy. Na rynku istnieje wiele firm oferujących diety pudełkowe różnego rodzaju, przystosowane dosłownie dla każdego. Z pewnością jest to zdrowy trend, który zagości wśród nas na długo 🙂

Wpis sponsorowany

Powiązane posty

Zostaw komentarz