Home Na słodkoDesery Grillowanie na słodko, czyli pyszne desery z grilla

Grillowanie na słodko, czyli pyszne desery z grilla

autor admin
Grillowanie na słodko,czyli pyszne słodkości z grilla
Print Friendly, PDF & Email
Grill kojarzy się zazwyczaj z kiełbasą lub karkówką. Nie oznacza to jednak tego, że grillowe menu ogranicza się jedynie do takich dań. Z powodzeniem na ruszcie możemy położyć również słodkości i stworzyć spektakularne desery !
Grillowanie na słodko,czyli pyszne słodkości z grilla

Grillowanie na słodko, czyli pyszne desery z grilla

Grillowanie i jego historia

Za początek grillowania w formie jaką znam dziś, uznaje się skonstruowanie pierwszego współczesnego grilla w latach 60-tych. Wynalazek ten sprawił, że amatorów ucztowania pod chmurką, zaczęło przybywać w ekspresowym tempie. Zwyczaj ten trafił także do Polski, jednakże musiało upłynąć sporo wody w Wiśle, aby stał się on tak popularny jak na Zachodzie. Prawdziwy boom nastąpił w latach 90-tych, gdy w sklepach zaczęły pojawiać się pierwsze grille.
Obecnie tradycja grillowania ma się bardzo dobrze. Wystarczy, że przychodzą pierwsze ciepłe dni w roku, a entuzjastów piknikowania na świeżym powietrzu można spotkać w miejskich parkach, nad wodą lub ogródkach działkowych.
Co można przyrządzić na grillu ? Praktycznie wszystko ! Najpopularniejsze jest oczywiście mięso wieprzowe, ale nierzadko na ruszcie pojawiają się także ryby, warzywa (np. cukinia, czerwona cebula lub papryka) oraz owoce tj. brzoskwinia, banan, ananas, które można użyć do potraw deserowych. Grillowane owoce na ciepło, można łączyć z lodami, sorbetami, czy różnymi serami z grilla np. oscypek, mozzarella, sery pleśniowe i halloumi 🙂

Pyszne, grillowane słodkości

Jesteś gotowy na słodkości z rusztu ? Sprawdź nasze smakowite propozycje pysznych deserów z grilla, które skradną Twoje serce ! Oto one:
Aż ślinka cieknie na myśl o tych pysznościach, prawda? Zatem do dzieła ! Grillujemy na słodko 🙂

bbq ananasa - grillowanie owoce zdjęcia i obrazy z banku zdjęć

Wpis sponsorowany

Powiązane posty

3 komentarze

Patrycja Reszko 14 lipca 2021 - 19:10

Takiego grillowanego ananasa chętnie bym zjadła 🙂

Odpowiedź
dzemdzus 15 lipca 2021 - 11:39

Świetna propozycja. Zaczekam aż się nieco ochłodzi i odpalę grilla

Odpowiedź
Dorota z kobietytomy.pl 15 lipca 2021 - 12:32

Nigdy nie jadłam owoców w takim wydaniu. Wyglądają świetnie!

Odpowiedź

Zostaw komentarz