Home Inspiracje Patelnie kamienne, czy stalowe – które lepsze dla kobiety ?

Patelnie kamienne, czy stalowe – które lepsze dla kobiety ?

autor admin
Patelnie kamienne, czy stalowe - które lepsze dla kobiety ?
Print Friendly, PDF & Email

Pośród typów najlepszych patelni, wyróżnić możemy dwie. Są to zarówno kamienne, jak i stalowe warianty. Obie wersje posiadają odmienne od siebie właściwości. Inaczej się na nich smaży. Przygotowywane na nich jedzenie smakuje także całkiem inaczej. Warto więc, żeby każda kobieta dobrze zastanowiła się przed wyborem, między tymi dwoma odmianami. Żeby ułatwić to zadanie, w poniższym artykule odpowiemy sobie na pytanie, która ze wspomnianych patelni będzie lepsza dla kobiety ?

Czym cechują się patelnie kamienne ?

Do największych zalet kamiennych patelni, zaliczyć możemy przede wszystkim wyjątkową twardość ich powierzchni. Czyni to z nich niezwykle trwałe narzędzia kuchenne. Są one z reguły odporne na wszelkiego rodzaju urazy: zarówno te fizyczne, jak na przykład zadrapania, jak i te powodowane wysokimi temperaturami, czyli wszelkiego rodzaju przypalenia. Można także smażyć na nich z niewielką ilością tłuszczu, bądź z całkowitym jego wyłączeniem. Idealnie nadadzą się więc, dla  kobiet chcących zrzucić zbędne kilogramy i zyskać zdrowszą i bardziej sportową sylwetkę.

Ponadto patelnie kamienne równomiernie podgrzewają całą potrawę, a także długo utrzymują ciepło. Jeśli zdecydujemy się na taki rodzaj patelni – dobrze zwrócić szczególną uwagę na fakt, że powinna być ona wykonana z czystego granitu, lub marmuru. Bez żadnych domieszek. Pewność taką zyskamy decydując się na znane i sprawdzone marki takie, jak choćby Topfann, Konighoffer, czy Zwieger. Wybierajmy więc tylko te sklepy internetowe, które w swoim asortymencie posiadają takie właśnie marki.

Patelnie kamienne, czy stalowe - które lepsze dla kobiety ?

Patelnie kamienne, czy stalowe – które lepsze dla kobiety ?

 

Czym cechują się patelnie stalowe?

Patelnie stalowe, w odróżnieniu od tych kamiennych są przede wszystkim znacznie lżejsze. Bardzo ułatwi nam to pracę w kuchni. Operowanie odpowiednio lżejszą patelnią jest nie tylko wygodniejsze, ale co warte podkreślenia także znacznie bezpieczniejsze. Zmniejsza to bowiem możliwość poparzenia się.

Ponadto wykonana z wysokiej jakości nierdzewnej stali patelnia, posiadać będzie zbliżone parametry do tej kamiennej. Dużo zależeć tu będzie od posiadanych warstw ochronnych. Warto wiedzieć, że im większa ich ilość – tym lepsza patelnia. Podobnie, jak w przypadku kamiennych wersji – skuteczne powłoki nieprzywierające dadzą nam możliwość smażenia praktycznie bez oleju. Pozytywnie wpłynie to na nasze samopoczucie i szczupłą sylwetkę. Warto także i w ich przypadku trzymać się pewnika, że dobra marka jest najlepszym gwarantem jakości produktu. Na wyróżnienie zasługują tutaj więc takie firmy, jak: Gerlach, czy wymienione już powyżej Konighoffer i Zwieger.

Która z patelni wygląda lepiej?

Jak więc widzimy, dobrej jakości patelnie stalowe posiadają podobne cechy, jak te kamienne. Należy w ich przypadku zwrócić większą wagę na ich warstwy ochronne i powłoki nieprzywierające. Jeżeli chcemy jednak, aby nasz produkt także świetnie się prezentował, skupić się powinniśmy na modelach wykonanych z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Uchodzi ona bowiem za najelegantszy materiał, z którego wykonywane są wszelkie kuchenne narzędzia.

Podsumowanie

Na zakończenie ważne, by każda kobieta porównać mogła smak potraw przygotowanych zarówno na kamiennych, jak i stalowych patelniach. W tym pierwszym przypadku jest on bardziej rustykalny, szczególnie jeśli dusimy daną potrawę pod przykryciem. W każdym przypadku zachęcamy do zapoznania się z propozycją sprzedażową sklepu internetowego Prymus AGD – lidera w oferowaniu klientom wysokiej jakości rozwiązań.

Wpis sponsorowany

Komplet 3 patelni TOPFANN Prestiż 20/24/28cmKomplet 3 patelni granitowych TOPFANN Prestiż 20/24/28cm

 

Powiązane posty

7 komentarzy

Wedliny z Dębiny 26 maja 2021 - 05:09

Z czystym sumieniem polecam firmę Gerlach. Nie pamiętam ceny mojej patelni, ale mam ją już parę lat i wygląda jak nowa.

Odpowiedź
Magda 26 maja 2021 - 15:56

Ciekawe informacje 🙂 chętnie bym spróbowała patelni kamiennej, bardzo mnie zachęciłaś 🙂

Odpowiedź
admin 26 maja 2021 - 17:55

Kamienne patelnie, są cenione nawet przez profesjonalnych kucharzy 🙂

Odpowiedź
Dorota z kobietytomy.pl 27 maja 2021 - 09:23

Ciągle mam z tym problem…chyba nie znalazłam jeszcze swojej ulubionej patelni 😉

Odpowiedź
4oze.pl 27 maja 2021 - 10:49

Patelnia kamienna jest nie porównywalnie lepsza, a do tego o wiele trwalsza, i dłużej utrzymuje ciepło.

Odpowiedź
Patrycja Reszko 27 maja 2021 - 19:30

Ja preferuję kamienne, nic nie przywiera

Odpowiedź
Wirtualne Biuro 360 30 maja 2021 - 04:55

Osobiście wolę ciężkie kamienne, bo mają grubą powłokę i nic nie przywiera.

Odpowiedź

Zostaw komentarz