Wiosenne wiatry wywiały mnie z domu, koszę trawę, przycinam iglaki, sadzę i sieję. Nagle przypomniałam sobie, że lubię sport, mam poważny zamiar zrzucić 2 kg, nie rezygnując z przyjemności jedzenia…jak sądzicie, uda się ? Na razie z formą, szału nie ma 😉
W ciepłe dni bardzo lubię warzywne obiady z dodatkiem makaronu, ryżu lub kaszy, są proste do przygotowania i zawsze smakują. Dzisiaj serwuję włoskie spaghetti z papryką, szpinakiem i chrupiącym boczkiem 😉 To danie będzie jak najbardziej na miejscu, na wieczór we dwoje, podajemy do lampki czerwonego wina. Bardzo wszystkim polecam 🙂
Składniki
- 1 opakowanie spaghetti
- 10 dkg. dobrego wędzonego boczku drobno pokrojonego
- 2 czerwone papryki drobno pokrojone
- 1 cebula drobno pokrojona
- 2 ząbki czosnku drobno posiekane
- 1 puszka pokrojonych pomidorów
- 1 szkl. pomidorowej passaty ( u mnie z kartonika )
- 2 szklanki świeżego szpinaku
- 1 łyżeczka suszonej bazylii
- 1/3 szkl. startego parmezanu
- sól morska
- 3 łyżki oliwy
Na dużej patelni rozgrzewam oliwę, zmniejszam gaz i dodaję boczek. Boczek smażę do czasu, kiedy się zrumieni, dodaję cebulę, czosnek i paprykę. Całość duszę na małym ogniu do czasu, kiedy papryka i cebula lekko zmięknie.
Dodaję pomidory, sos pomidorowy, bazylię. Warzywa doprawiam do smaku i duszę na małym ogniu pod przykryciem, około 30 min, aż sos się zredukuje. Pod koniec duszenia dodaję szpinak, całość podgrzewam do czasu, kiedy szpinak odparuje wodę.
Makaron gotuję w osolonej wodzie, aż będzie al dente. Spaghetti odcedzam i daję na patelnię, dodaję warzywny sos i parmezan, wszystko mieszam i od razu podaję. Smacznego 🙂
Moje uwagi : Do spaghetti na sposób włoski można dodać oliwki lub kapary. Do sosu pomidorowego przed gotowaniem, można dodać 1/2 szkl. czerwonego wina.


