Nie ukrywam, że lubimy drożdżowe wypieki. Babki, zawijanki, drożdżówki i rogaliki należą do ulubionych ciast mojej rodziny. Dzisiaj upiekłam rogaliki w dodatkiem mąki krupczatki, są bardziej delikatne i kruche. Zamiast nadzienia z marmolady, zrobiłam nadzienie z wiórków kokosowych i orzechów. Dla lepszego smaku wiórki i orzechy krótko prażyłam na patelni, a następnie zmieliłam na proszek. Rogaliki smakują na śniadanie, a w pracy będą miłym dodatkiem do kawy. Bardzo polecam 🙂
Składniki na ciasto
- 250 g mąki pszennej
- 250 g mąki krupczatki
- 1/3 szkl ciepłego mleka
- 2 jajka
- 7 g drożdży suszonych
- 200 g mocno schłodzonego masła
- płaska łyżka cukru waniliowego
Z ciepłego mleka, cukru i drożdży robię zaczyn. Składniki mieszam i zostawiam w ciepłym miejscu.
Na stolnicę daję przesianą mąkę i zimne masło, składniki siekam nożem, do czasu, aż powstanie kruszonka. Dodaję jajka i zaczyn, szybko wyrabiam składniki na gładkie ciasto. Ciasto owijam w folię spożywczą i daję do lodówki na 30-40 min.
Składniki na nadzienie
- 1 białko z dużego jajka
- 1 pełna łyżka brązowego cukru
- 1 szkl zmielonych wiórków kokosowych
- 1/3 szkl. zmielonych orzechów laskowych




