W polskich kuchniach pojawiają się obecnie przeróżne oleje. Jednym z nich jest oczywiście olej z orzechów włoskich, który cechuje się wieloma korzystnymi właściwościami i wspomaga pracę umysłową. Sięgają po nie przede wszystkim te osoby, które pracują w biurach, oraz mają problemy z pamięcią. Czym to jest spowodowane i jakie składniki zawiera w sobie wspomniany olej ? Warto się o tym przekonać !
Olej z orzechów włoskich niesie za sobą wiele cennych zalet. Chodzi tutaj przede wszystkim o poprawę pamięci, skupienia oraz koncentracji, co na pewno docenią wszystkie te osoby, które na co dzień pracują umysłowo. Dlaczego omawiany olej tak dobrze wpływa na ludzką pamięć? Przede wszystkim z tego powodu, że posiada w sobie kwasy Omega-3 oraz Omega-6, które są niezastąpionym wsparciem dla mózgu. Co jeszcze można znaleźć w takim oleju? Na pewno witaminy z grupy B, witaminę E, A oraz K, kwas linolowy, kwas oleinowy i kwas alfa-linolowy, który jest korzystny dla zdrowia serca, układu nerwowego i zapobiegania stanom zapalnym. Jakie są inne właściwości oleju z orzechów włoskich? Trzeba wiedzieć o tym, że wpływa korzystnie na:
- eliminowanie dolegliwości bólowych,
- profilaktykę chorób o charakterze zapalnym,
- obniżenie poziomu trójglicerydów,
- usprawnienie funkcjonowania układu pokarmowego
To właśnie z tego powodu, olej z orzecha włoskiego cieszy się tak dużą popularnością. Wystarczy przeanalizować dostępne oleje i wybrać dla siebie ten, który znajdzie szerokie zastosowanie w kuchni. Z pewnością nie będzie to trudne, a olej nie musi należeć do najdroższych produktów.
Olej z orzecha włoskiego – jakie ma zastosowanie?
Najważniejszą informacją dla zainteresowanych osób jest to, że olej z orzechów włoskich ma coraz szersze zastosowanie w polskich domach. Należy go spożywać w rozsądnych ilościach, konsultując się wcześniej m.in. z dietetykiem, ale na pewno można go wykorzystać jako samodzielny produkt spożywczy. W tym przypadku spożywa się go bezpośrednio na łyżeczce (np. raz dziennie). Można go też stosować jako dodatek do ulubionych potraw, w tym głównie do sałatek, deserów, placuszków oraz ciasteczek. W zdecydowanej większości przypadków, powinno się po niego sięgać na zimno.
Olej z orzechów włoskich – czy istnieją jakieś przeciwwskazania dla jego stosowania? Przydatne porady.
Pozostało zastanowić się nad tym, czy istnieją jakieś przeciwwskazania dla oleju z orzechów włoskich? Na pewno nie powinny go spożywać te osoby, które:
- mają uczulenie na orzechy,
- mają skłonności alergiczne,
- są alergikami
Jak widać kuracja z wykorzystaniem wspomnianego wyżej oleju, powinna być bardzo dokładnie przemyślana i zaplanowana. Jeśli ktoś już się na nią zdecyduje, może sięgnąć m.in. po olej z orzecha włoskiego BIO, który w krótkim czasie poprawi pamięć i skupienie, a jednocześnie zadziała korzystnie na ochronę organizmu przed bakteriami, pasożytami oraz wirusami. Z racji tego, po olej sięgają osoby w każdym wieku i jest to jak najbardziej naturalne. Olej jest łatwy do przechowywania i może się przydać w najmniej spodziewanym momencie, np. podczas odwiedzin gości, kiedy chce się im zaserwować pyszną, oryginalną i zdrową sałatkę. Oleje znajdujące się w tej kategorii, świetnie wpłyną na pracę jelit. Ważne jest, aby pamiętać, że olej z orzechów włoskich powinien być przechowywany w chłodnym i ciemnym miejscu, aby zachować jego świeżość i właściwości odżywcze.
Wpis sponsorowany